Kimyasalla Petek Temizliği

Petek temizliğinin önemine dikkat çekmiştik. Ama önemli bir nokta daha var ki kimyasal ilaçlar ile yapılacak petek temizliğinde iş düzeni çok önemlidir .Bilinçsiz yapılacak bir hareket ile petekleri kullanılamaz hale getirebilirsiniz. Peteğin alacağı su miktarından ilacın dozuna kadar her şey önemlidir. Biz öncelikle içerideki pis suyu makine ile dışarıya çıkarıp güzel bir temizlik yapıyoruz. Ustalarımızın hata yapma olasılıkları neredeyse yoktur zira tecrübeliler. Bu konuda her bir peteğin alacağı su miktarına kadar her konuda bilgililer. İlaç atılacaksa da dozunu ona göre ayarlayıp doğru tamiri yapıyorlar.

kimyasal-petek-temizligi

Dikkat edilmesi gererken birkaç husus var ve onları da şöyle sıralayabiliriz;

  1. Eğer bir kimyasal cihaz ya da ilaç kullanılıyorsa bu durum peteklere zarar vermeyecek şekilde ayarlanmalı ve durumdan emin olunmalıdır.
  2. Aşırı derecede krozyona maruz kalmış ısıtma borularında ilaçlama yapılmaması gerekir.
  3. Temizliği bitirdikten sonra içeride bir asit ya da kimyasal kalmadığından emin olunmalıdır. Zira birkaç gün sonra mağdur olmayı kimse istemez.
  4. Eğer çok kireçli bir petek sistemi mevcut ise yaklaşık 3 yılda bir kimyasalla petek temizliği yaptırılması gerekir.

kimyasalla-petek-temizligi

İşte bu ve bunlar gibi yöntemler ve kurallar çerçevesinde evinize gelip sizler için kimyasalla petek temizliği hizmeti veriyoruz. Ustalarımız atılacak asitten yıkamaya kadar uzmanlaşmış durumdalar.

Yorumlar

Sosyal Medyada Biz

İletişim

Aşağıda bulunan numaralardan 7/24 bizimle iletişim kurabilirsiniz

0212 544 09 24

Back to Top